Skip to content

ZUS wprowadza dyżury telefoniczne dla osób niepełnosprawnych

Spis treści

„Dzień Osób Niepełnosprawnych” to coroczne wydarzenie mające na celu uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz promowanie ich praw. 2, 7 i 9 września w ramach tej akcji odbędą się dyżury telefoniczne prowadzone przez ekspertów z rzeszowskiego Oddziału ZUS oraz Inspektoratów w Leżajsku i Mielcu. Będą oni odpowiadać na pytania dotyczące świadczeń dla osób z niepełnosprawnością, renty socjalnej i świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Niepełnosprawność jest zwykle związana z niezdolnością do pracy. W rezultacie osoby niepełnosprawne mogą czuć się wykluczone lub wykluczone z życia społecznego. W rzeczywistości jednak mogą wykonywać czynności zawodowe i swobodnie funkcjonować w życiu codziennym. ZUS organizuje dla tych osób we wrześniu Dzień Osób Niepełnosprawnych. Zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów dostępnych na zus kontakt telefoniczny. W ramach tej akcji we wszystkich oddziałach ZUS w Polsce odbędą się imprezy dla niepełnosprawnych osób. Podczas konferencji uczestnicy, ich bliscy i opiekunowie będą mogli otrzymać kompleksowe informacje na temat zabezpieczenia społecznego, świadczeń i wsparcia dla osób niepełnosprawnych.

Będziesz mógł skorzystać z pomocy ekspertów Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, którzy wyjaśnią, jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, jak się rehabilitować i jak ubiegać się o dofinansowanie. Pracownicy NFZ doradzą w zakresie zasad odwiedzania uzdrowiska i zdrowego trybu życia, a specjaliści Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji na temat praw pacjenta i pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego. Obecni będą również przedstawiciele lokalnych agencji, fundacji i stowarzyszeń związanych i działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Obecni będą również przedstawiciele lokalnych agencji, fundacji i stowarzyszeń związanych i działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Partnerami kampanii są Narodowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Rzecznik Praw Pacjenta oraz Fundacja Integracji. Działania te są dostępne dla wszystkich zainteresowanych wspieraniem osób niepełnosprawnych. Rejestracja nie jest wymagana, udział jest bezpłatny. Szczegóły, w tym harmonogram organizowanych wydarzeń, można znaleźć na stronie internetowej wydziału.

3 komentarze

 1. Gustaw
  31 sierpnia 2022 @ 09:53

  Ta instytucja jest na poziomie. O czym świadczy takie podejście do spraw osób niepełnosprawnych, myślę, że należą się brawa dla nich.

 2. Juliusz
  31 sierpnia 2022 @ 09:54

  Jestem pod wrażeniem sposobu, w jaki ta instytucja podeszła do kwestii osób niepełnosprawnych. Myślę, że jest to świetny przykład tego, jak można praktykować empatię i współczucie w sposób skuteczny, jasny i wrażliwy.

 3. Renata
  31 sierpnia 2022 @ 09:55

  To luksus widzieć, że ZUS traktuje kwestię dostępności dla osób niepełnosprawnych poważnie i robi to w sposób, który nie jest tylko gołosłowny.

Dodaj komentarz