Skip to content

Łatwy sposób załatwiania spraw przez e-Urząd Skarbowy

E Urząd jest budowany etapami do września 2022 r. Już teraz masz dostęp m.in. do zeznań podatkowych w usłudze Twój e-PIT, e-mikrofirmy, wykazu mandatów karnych. Masz możliwość płatności online na rzecz organów skarbowych, zobaczysz  historię płatności. Możesz również sprawdzić swoje dane osobowe, które posiada urząd skarbowy.

Elektroniczne archiwizowanie dokumentów to świetny sposób na prowadzenie biznesu. Jest szybki, łatwy i zawsze dostępny.

Możemy pomóc Ci złożyć drogą elektroniczną niektóre pisma, takie jak zawiadomienie ZAW-NR lub wniosek o zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku na poczet innych zobowiązań. Wszystko to będziesz mógł zrobić z dowolnego miejsca 24/7 – bez konieczności wychodzenia z domu lub biura.

Biura podatkowe to ruchliwe miejsca i ważne jest, aby umówić się na spotkanie, jeśli chcesz porozmawiać z agentem podatkowym osobiście. Możesz to zrobić dzwoniąc do biura lub wysyłając do nich e-mail.

Aby umówić się na spotkanie, zadzwoń do biura i poproś o linię do umawiania spotkań. Po połączeniu się z dyżurnym agentem daj mu znać, jakiego rodzaju usługi potrzebujesz, a następnie umów się na dogodny dla Ciebie czas.

Jeśli chcesz złożyć zeznanie podatkowe online, najłatwiej jest na stronie podatki.gov.pl. Zrobisz to szybko i łatwo, bez stania w kolejkach i czekania na wizytę.

Nie musisz się umawiać, jeśli chcesz tylko zostawić dokumenty w urnie (bez pokwitowania) lub uzyskać potwierdzenie na swojej kopii w punkcie składania dokumentów.

3 komentarze

 1. Adam
  5 lipca 2022 @ 15:43

  Ja jestem szczęściarzem, Urząd Skarbowy jest dla mnie korzystną instytucją, pozwala mi załatwiać sprawy przez internet.

  Korzystanie z niej jest bardzo proste i wygodne. Strona internetowa jest przyjazna dla użytkownika i łatwa w nawigacji. Jest to o tyle dobre, że mogę złożyć swoje podatki online bez konieczności chodzenia gdziekolwiek indziej, czy nawet rozmawiania z kimkolwiek!

 2. Justyna
  5 lipca 2022 @ 15:44

  Wszystko, co muszę zrobić to wprowadzić moje informacje do ich systemu, a oni zajmą się wszystkim innym.

  Znalezienie potrzebnych informacji nie jest trudne.

 3. Bożena
  5 lipca 2022 @ 15:46

  Jestem bardzo wdzięczna, że mogę płacić podatki online i nie muszę osobiście chodzić do Urzędu Skarbowego. To duża zaleta, bo oszczędza mi czas i wysiłek, zwłaszcza gdy mam pracę lub inne obowiązki poza domem.

  Podoba mi się również to, że mam do wyboru wiele metod płatności – przelewem na konto bankowe, kartą debetową lub kredytową.

Dodaj komentarz