Skip to content

Znaczący wzrost sprzedażowy Grupy Empik

Spis treści

Grupa Kapitałowa Empik jest firmą z siedzibą w Warszawie. Została założona w 2006 roku przez Janusza Stadnego i Artura Rzadkowskiego, a jej celem było zdobycie pozycji przodującego dostawcy usług finansowych dla małych firm w Europie Środkowej.

Przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Empik wzrosły o 17,3% do 2,12 mld zł, przy czym 48% sprzedaży jest obecnie realizowane w internecie. Firma zakończyła rok z 32 nowymi sklepami i zyskiem netto 26,77 mln zł. W tym roku chce uruchomić 40 nowych sklepów.

Klienci Empik Foto mogą skorzystać z danych kontaktowych podanych przez empik foto kontakt.

W ciągu pierwszych piętnastu lat działalności Grupie Kapitałowej Empik udało się osiągnąć imponujący wzrost.

W 2016 roku odnotowała przychody na poziomie ponad 2 mld dolarów, a także łączne aktywa pod zarządzaniem w wysokości 3,5 mld dolarów. Firma została również doceniona za swoje zaangażowanie w doskonałość w zakresie ładu korporacyjnego; zdobyła nagrodę polskiego Ministerstwa Finansów za swoje wysiłki w tym zakresie.

Sektor detaliczny, zdecydowanie największa jednostka biznesowa Grupy Empik, odnotował wzrost przychodów zewnętrznych z 1,57 do 1,85 mld zł oraz zysku EBITDA z 97,39 do 176,91 mln zł. W komunikacie prasowym firma poinformowała, że ​​48% wartości produktów i usług sprzedanych w ubiegłym roku (indeks GMV) zostało zrealizowane przez Internet. Siłą napędową e-commerce jest usługa abonamentowa Empik Premium, która działa od trzech lat i obejmuje głównie bezpłatną wysyłkę ze sklepu internetowego Empik.

We wrześniu 2020 r. rozszerzył się o opcję Empik Premium Free, zastępując program lojalnościowy Mój Empik z ponad 5 milionami użytkowników. Pandemia tylko przyspieszyła zmiany, które wprowadzaliśmy jako Empik kilka lat temu, stawiając na rozwiązania m.in. spójność doświadczeń dla tradycyjnej sprzedaży e-commerce – podkreśliła prezes Grupy Empik.

Z kolei na platformie Empik.com w ubiegłym roku powstał marketplace dla sprzedawców zewnętrznych, którzy oferowali jedną piątą jej dochodów. W ciągu zaledwie dwunastu miesięcy do platformy EmpikPlace dołączyło blisko 1200 nowych sklepów partnerskich. Jednocześnie zwiększył się udział aplikacji mobilnych w procesie zakupowym. Sprzedaż w tym kanale osiągnęła dynamikę +77%.

3 komentarze

 1. Bożena
  11 sierpnia 2022 @ 11:28

  Jestem stałą klientką sieci sklepów Empik. Powiem Wam, że mam dobre zdanie o oferowanych przez nich produktach.

  Korzystam z ich usług od wielu lat i mogę powiedzieć, że oferują produkty wysokiej jakości w rozsądnych cenach. Sklepy są zawsze czyste i zadbane, co dla mnie jako klienta jest ważne. Mają również szeroki asortyment produktów w ofercie, więc zawsze jest coś nowego do wypróbowania w danym momencie.

  Podsumowując, jestem bardzo zadowolona z ich usług i poleciłabym je każdemu, kto chce mieć szeroki wybór produktów w przystępnych cenach!

 2. Piotrek
  11 sierpnia 2022 @ 11:28

  Byłem w ich sklepach w Polsce, a ostatnio także w Czechach. Zawsze byłem zadowolony z jakości ich produktów, które są różnorodne i ciekawe.

  Ceny również są bardzo przystępne. Jest to ważne dla osób takich jak ja, które nie mają zbyt wiele pieniędzy dostępnych na zakupy.

 3. Tomek
  11 sierpnia 2022 @ 11:30

  Robię zakupy w sieci Empik od 2006 roku. Zakupiłem u nich wiele produktów i mogę powiedzieć, że zawsze byłem zadowolony z ich obsługi.

Dodaj komentarz