Skip to content

Współpraca SKOK-ów i ZUS-u

Spis treści

Z okazji 30-lecia Polskiej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej specjalny list do zarządu Krajowej SKOK skierowała Gertruda Uścińska, prezes ZUS. W liście podkreślono, że „model spółdzielczy funkcjonuje od dawna, udowodnił swoją skuteczność w praktyce i jest bardzo ważnym elementem gospodarki.”

W liście zaznaczono również, że „współpraca pomiędzy organizacjami działającymi w różnych sektorach jest niezbędnym elementem nowoczesnej gospodarki. Współpraca między spółdzielniami a ubezpieczycielami jest nie tylko korzystna, ale i konieczna dla obu stron. Spółdzielnie są szczególnie ważne dla instytucji ubezpieczeń społecznych, ponieważ stwarzają nam możliwości komunikowania się z większą liczbą osób i świadczenia większej liczby usług.”

Telefon ZUS to wygodny sposób na kontakt z ZUS. Doświadczony konsultant infolinii pomoże Ci w rozwiązaniu wszelkich problemów, związanych ze świadczeniami ZUS. Możesz również zadzwonić do nich, jeśli chcesz zarejestrować się na osobistą wizytę w biurze.

Uścińska podkreśliła dalej, że „spółdzielnie stały się integralną częścią życia i nie wyobraża się bez nich życia. Są one coraz ważniejsze dla społeczeństwa, nie tylko dlatego, że oferują dobre produkty po uczciwych cenach i świadczą wysokiej jakości usługi, ale także dlatego, że pomagają budować społeczności i przyczyniają się do ich rozwoju.”

Pani Uścińska, Prezes ZUS, wyraziła szczególne podziękowania dla Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej za profesjonalizm i duże zaangażowanie w kampanię informacyjną „Bezpiecznie. Zdrowe. Bezgotówkowo”, której celem było odbankowanie świadczeniobiorców ZUS.

„Dzięki wspólnym działaniom i kolejnym wysiłkom wielu świadczeniobiorców Zakładu założyło konto osobiste, dzięki czemu co miesiąc bezpiecznie i terminowo otrzymują swoje świadczenie z ZUS” – powiedziała Pani Uścińska. „Większość osób zrozumiała, że konto bankowe to wygoda i wielka oszczędność czasu, a jednocześnie tak ważne bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne – zwłaszcza w ostatnim tak trudnym czasie pandemii.”

Korzystając z tej szczególnej okazji, przekazuję Państwu, członkom Zarządu i wszystkim pracownikom Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych serdeczne życzenia dalszych wspaniałych osiągnięć zawodowych, sprzyjających warunków i wyrozumiałych okoliczności do realizacji zamierzeń, a także satysfakcji i radości z ich osiągania. Wiadomo bowiem, że największym bogactwem każdej instytucji, są ludzie, którzy ją tworzą. Przede wszystkim zaś życzę Państwu dobrego zdrowia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów.

3 komentarze

 1. Mariusz
  20 lipca 2022 @ 15:20

  Wspaniale jest widzieć taką współpracę między ZUS a SKOK. To jest kwestia czynienia dobra dla obywateli i mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej współpracy między tymi dwoma podmiotami.

 2. Halina
  20 lipca 2022 @ 15:21

  Współpraca między ZUS a SKOK-iem to świetny przykład tego, jak samorządy mogą pomagać swoim obywatelom.

  To, że ZUS pomaga ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują, to świetna sprawa, ale to, że odbywa się to we współpracy ze SKOK-ami, czyni to jeszcze lepszym. Ta współpraca pokazuje, jak nasze społeczeństwo potrafi współpracować i wspierać się nawzajem, bez względu na dzielące nas różnice.

 3. Dorota
  20 lipca 2022 @ 15:24

  Wspaniale jest wiedzieć, że tak wygląda współpraca dwóch instytucji o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki. To jest kwestia czynienia dobra dla obywateli, którym często brakuje pieniędzy i trzeba im pomóc.

Dodaj komentarz