Skip to content

Parkingi społecznie odpowiedzialne są już dostępne w Gdańsku

Fundacja Bezpieczni Społecznie przejęła w zarządzanie sześć parkingów miejskich w Gdańsku. Dochód z działalności zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji.

Urząd Miasta Gdańsk poinformował, że sześć parkingów w mieście będzie zarządzanych przez Fundację Społecznie Bezpieczni. Cztery z nich zostały uruchomione w piątek. Pozostałe dwa zostaną uruchomione w grudniu.

Oprócz zarządzania parkingami Fundacja Społecznie Bezpieczni będzie świadczyć usługi serwisowe oraz organizować imprezy w tych miejscach.

Fundacja z przyjemnością informuje, że zebrane w tym roku opłaty parkingowe zostaną przeznaczone na dokończenie budowy nowego obiektu przy ul. Przegalińskiej, który będzie dostępny dla potrzebujących. Planujemy również dokończyć remont i wyposażenie Kuchni Odpowiedzialnej Społecznie, która powstaje w Nowym Porcie.

Przedstawicielka Fundacji zaznaczyła: “To wielki i ważny dla wszystkich projekt. Dzięki zebranym w tym roku opłatom parkingowym możemy znacząco przyczynić się do budowy nowego obiektu przy ul. Przegalińskiej, który będzie dostępny dla potrzebujących. Także remont i wyposażenie Kuchni Odpowiedzialnej Społecznie, która powstaje w Nowym Porcie”.

We współpracy z Fundacją Odpowiedzialni Społecznie uruchomiliśmy na okres wakacyjny parkingi.

Parkingi będą zlokalizowane przy ulicy Błękitnej, Czarnego Dworu i Nowotnej na Stogach; ulicy Cystersów i Placu Inwalidów Wojennych w Oliwie; ulicy Kaplicznej w Jelitkowie oraz ulicy Cystersów w Jelitkowie.

Cystersów w Jelitkowie. Miejsca te są łatwe do znalezienia i zapewniają wygodny parking dla pojazdów podczas wizyty w Oliwie i Jelitkowie.

3 komentarze

 1. Justyna
  28 czerwca 2022 @ 13:07

  Bardzo się cieszę, że widzę te nowe, odpowiedzialne społecznie parkingi. Dobrze jest wiedzieć, że mogą one funkcjonować w sposób zrównoważony, co sprawia, że przyszłość rysuje się w jasnych barwach.

 2. Igor
  28 czerwca 2022 @ 13:08

  Czekałem na ten dzień.

  Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak te społecznie odpowiedzialne parkingi zmienią sposób, w jaki ludzie myślą o parkowaniu i zrównoważonym rozwoju

 3. Marzena
  28 czerwca 2022 @ 13:10

  Jestem zadowolona, że te odpowiedzialne społecznie parkingi już funkcjonują tak, jak powinny. To wielka ulga, że nie musimy już dłużej czekać na powstanie tego rodzaju infrastruktury.

Dodaj komentarz