Skip to content

Możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją działają w Malborku, Nowym Stawie i Starym Polu. Aby skorzystać z bezpłatnych porad, należy wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie lub mailowo.

W Malborku bezpłatną pomoc i poradnictwo w zakresie mediacji można uzyskać w siedzibie Starostwa Powiatowego przy pl. Słowiańskim 17 (pokój 230, II piętro) od poniedziałku do piątku. Na spotkanie można umówić się telefonicznie pod numerem 55 533 02 00 lub mailowo pod adresem [email protected]

W Nowym Stawie poradnictwo obywatelskie dostępne jest w budynku Zespołu Ratownictwa Medycznego przy ul. Bema 9/1 (pomieszczenie po byłej aptece). Przyjmowane są również zapisy na wizyty pod numerem telefonu: 55 533 02 00 lub mailowo: [email protected]

W Starym Polu pomoc prawna udzielana jest od poniedziałku do piątku w siedzibie Urzędu Gminy Stare Pole przy ul. Marynarki Wojennej 6 (pokój nr 6). Zapisy przyjmowane są również telefonicznie pod numerem telefonu: 55 533 02 00 oraz mailowo: [email protected]

 

5 komentarzy

 1. Ola
  18 maja 2022 @ 16:23

  Cieszę się, że w mojej miejscowości jest możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych, w końcu skonsultuję swoją sprawę z radcą prawnym.
  Od jakiegoś czasu staram się uzyskać poradę prawną, ale zawsze była ona zbyt kosztowna. Kiedy usłyszałem o bezpłatnych poradach prawnych, byłem bardzo podekscytowany. Zdecydowanie warto wygospodarować trochę czasu, żeby tam pójść i zobaczyć, co mogą dla mnie zrobić!

 2. Kajetan
  18 maja 2022 @ 16:24

  Szukałem sposobu na uzyskanie porady, jak poradzić sobie z moją sytuacją, ale nigdy nie udało mi się znaleźć kogoś, kto mógłby mi pomóc. Ale teraz, gdy w mojej okolicy działa bezpłatna poradnia prawna, wydaje się, że to idealny moment, by wreszcie uzyskać jakieś odpowiedzi.

 3. Renata
  18 maja 2022 @ 16:26

  W ogłoszeniu było napisane, że oferują bezpłatne porady prawne dla osób mieszkających w ich pobliżu. Od razu zaplanowałem, że pojadę tam następnego dnia po pracy.

  Kiedy dotarłem do biura, pracownicy byli już zajęci obsługą klientów, którzy przyszli przede mną. W recepcji czekały też cztery inne osoby i wszyscy rozmawialiśmy, czekając na swoją kolej z jednym z prawników.

 4. Paweł
  18 maja 2022 @ 16:27

  Od dłuższego czasu zmagam się ze sprawą przeciwko mnie, którą wytoczył mój były mąż. Wpakował mnie w wiele kłopotów. Nie było mnie stać na adwokata, który reprezentowałby mnie w sądzie. Znajomi mówili mi, że w naszym mieście są dostępne bezpłatne porady prawne, ale do tej pory nie miałam czasu, aby je odwiedzić.

 5. Felek
  18 maja 2022 @ 16:29

  Od dawna chciałem skonsultować swoją sprawę z radcą prawnym, ale nie było to dla mnie łatwe ze względu na ograniczenia finansowe. Wiem, że gdybym skonsultował się z prawnikiem i zapłacił mu, mogłoby mnie nie być stać na pokrycie kosztów związanych z tym procesem. Ale teraz, dzięki bezpłatnej poradni prawnej, będę mógł wreszcie skonsultować swoją sprawę z radcą prawnym i uzyskać od niego profesjonalną pomoc.

Dodaj komentarz