Skip to content

Bezradny „Taxi Złotówa” przegrał walkę z Michałem Choińskim

Spis treści

Szymon Wrzesień miał mocny 2022 rok, gdyż był to jego czwarty start w MMA. „Taxi Goldilocks” odniósł zwycięstwa we wszystkich czterech walkach i zdobył tytuł najlepszego europejskiego fightera. Po swój pierwszy tytuł sięgnął na gali „WFC Fight Night” w Warszawie, gdzie pokonał przez TKO Przemysława Osińskiego z Polski. Później obronił ten tytuł na gali „WFC Fight Night” w Krakowie przeciwko Pawłowi Szostkowi z Polski. Następnie wziął udział w Mistrzostwach Świata WFC, które odbyły się w Pekinie. Tam pokonał przez TKO Wanga Zhiyonga z Chin i został nowym Mistrzem Świata WFC.

Szymon nie chciał ryzykować i od razu poszedł po nogi. Choiński dobrze się bronił, odwracał pozycję i z wygodnej pozycji atakował rywala ciosami lub kolanami na tułów. Nie brakowało też łokci. „Taxi Złotówa” po pierwszej rundzie mocno krwawił i wydawało się, że ma złamany nos.

Druga runda również była widowiskowa. Po przejęciu górnej pozycji Choiński próbował zakończyć walkę duszeniem trójkątnym. Musiał jednak zrezygnować z tej próby z powodu kontuzji kolana.

Szymon Wrzesień miał mocne tempo w 2022 roku, bo był to jego czwarty start w MMA. „Taxi Złotówa” chciał wrócić na właściwe tory na gali Fist Univers, ponieważ w Niemczech poniósł dwie porażki przed czasem. Wrzesień mimo wszystko zaskoczył na EMC 9. Wydawało się, że będzie to szybka i bolesna przegrana. Ostatecznie dopiero w trzeciej rundzie Erko Jun znalazł sposób na pokonanie „Taxi Złotówa”, który zaskoczył faworyta.

3 komentarze

 1. Józef
  23 czerwca 2022 @ 14:53

  Wygrałeś bardzo ważną walkę.

  Jestem fanem Twoim byłem bardzo szczęśliwy z powodu twojego zwycięstwa.

 2. Franek
  23 czerwca 2022 @ 14:54

  Jesteś prawdziwą inspiracją dla nas wszystkich. Dziękuję, że jesteś tak niesamowity!

 3. Jarek
  23 czerwca 2022 @ 14:55

  Chcielibyśmy bardzo podziękować Tobie. „Taxi Złotówa” jest najwspanialszy na świecie!

Dodaj komentarz